Senex derneğin kurucuları olarak 2014 yılından itibaren farklı disiplinlerden gelen çok sayıda bilim insanının katılımı ile birçok kongre ve sempozyum düzenledik.

2017 yılından itibaren düzenlemeye başladığımız Senex | Lisansüstü Yaşlılık Çalışmaları Kongresi‘nin ilki 2-3 Kasım 2017 tarihlerinde Antalya’da Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiştir. “21. Yüzyılda Demografik Dönüşümün Yansımaları: Krizler ve Yaşlanma” temasıyla toplanan ilk Senex kongresinin birinci gününde lisansüstü çalışmalarını gerçekleştiren araştırmacıların bilimsel sunumlarına, ikinci gününde alanda uzun yıllardır araştırmalar gerçekleştiren bilim insanlarının ve önde gelen kurumlarda çalışan uzmanların hazırladığı çalıştaylara ev sahipliği yapılmıştır.

1-2 Kasım 2018 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi’nde ikincisi gerçekleştirilen kongrenin teması” Eşitsizlikler ve Yaşlanma: Hızlı Yaşlanan Bir Dünyada Dayanışma, Mücadele ve Müdahaleler” olarak belirlenmiştir.

Senex kongresinin üçüncüsü 1-2 Kasım 2019 tarihlerinde TÜBİTAK desteğiyle, Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenmiştir.  

Senex kongrenin dördüncüsü ise 30-31 Ekm 2020 tarihlerinde gerçekleşecektir. Senex kongrenin web sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayınız.