#GeroTalks, yaşlanma çalışmalarının tartışıldığı buluşmalar, 2012 yılından bu yana düzenlenmektedir. Yıllar içerisinde geleneksel hale gelen #GeroTalks etkinlikleri, alanında uzmanlaşmış biliminsanlarını Akdeniz Üniversitesi’nde ilgililer ile buluşturarak bilgi paylaşımının sağlandığı bir platform özelliği taşımaktadır.

#GeroTalks kapsamında düzenlenen etkinliklerde bir çok kurum ve kişi bizleri destekleyerek, yanımızda oldular. Akdeniz Üniversitesi ve Gerontoloji Bölümü’nden Özgür Arun, Jason K. Holdswort ve Türkan Yılmaz olmak üzere üç öğretim üyesinin ve gönüllü öğrencilerinin desteğiyle başlayan sürece, sonraları Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi de katılmıştır. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı içerisinde Akdeniz Uygarlıkları Araştırma Enstitüsü ve Artı Nefes Vakfı da destekçi olarak yer #GeroTalks etkinliklerinde yer almışlardır. Katkılarından ötürü hem kurumsal destekçilerimize hem de gönüllülülerimize şükranlarımız sunuyoruz.

#GeroTalks etkinlikleri 2019 yılından itibaren Senex dernek bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

#GeroTalks etkinliklerinde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Yaşlanmayı Aşmak:  Yazarlarla Buluşma ve Söyleşi

8 Mayıs 2018 Salı

Kültürel Farklılıklar Temelinde Yaşa ve Cinsiyete Bağlı Olarak Yemek Yeme Tercihleri: İstanbul’da Etnografik Alan Çalışması

23 Mart 2018

Yaşlılık Çalışmalarında Güncel Gelişmeler ve 43. Dünya Buluşmasından İzlenimler

24 Mart 2017

Gerontoloji Eğitiminde Öncülerin 42. Dünya Buluşmasından İzlenimler ve Türkiye’de Gerontoloji’nin Gelişimi

18 Mart 2016

Türkiye’de Kırsal Alanda Yaşlılık

2 Ekim 2015